EVENIMENTE

Evenimente desfășurate de către comunitatea AFER

m6

„Ziua universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”,

Cu ocazia „Zilei universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”, sub semnul Centenarului Marii Uniri, Asociația Facultăților de Economie din România (AFER), Asociația Generală a Economiștilor din România (AGER) și Societatea Română de Statistică (SRS), cu sprijinul Academiei de Studii Economice din București, au organizat Forumul Național al Economiștilor din România, cu tema „Unicitatea proiectului de țară - condiție a eficienței și sustenabilității dezvoltării economice și sociale a României”.
În cadrul acestui eveniment dezbaterile au fost organizate pe patru secțiuni. Una dintre acestea a fost “Modelul de perspectivă al economiei româneşti”, fiind moderată de prof. univ. dr. Nicolae ISTUDOR și prof. univ. dr. Marin DINU.

l5

„Ziua universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”,

Cu ocazia „Zilei universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”, sub semnul Centenarului Marii Uniri, Asociația Facultăților de Economie din România (AFER), Asociația Generală a Economiștilor din România (AGER) și Societatea Română de Statistică (SRS), cu sprijinul Academiei de Studii Economice din București, au organizat Forumul Național al Economiștilor din România cu tema „Unicitatea proiectului de țară - condiție a eficienței și sustenabilității dezvoltării economice și sociale a României”.
In cadrul acestui eveniment dezbaterile au fost organizate pe patru secțiuni.
Una dintre acestea s-a numit “Abordarea sistemică a obiectivelor şi valorilor social-economice”, fiind moderată de prof. univ. dr. Dinu AIRINEI şi prof. univ. dr. Constantin ANGHELACHE.

„Ziua universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”,

Asociaţia Facultăţilor de Economie din România a sărbătorit „Ziua universitarului economist” și „Ziua economiștilor”.
Cu această ocazie s-au desfăşurat şedinţele departamentelor din cadrul AFER.
Departamentul “Dezvoltare curriculară şi asigurarea calităţii în procesul didactic şi de cercetare ştiinţifică" s-a reunit în sala Virgil Madgearu a Academiei de Studii Economice din Bucureşti.

p2

„Ziua universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”,

Cu această ocazie s-au desfăşurat şedinţele departamentelor din cadrul AFER.
Departamentul “Organizare evenimente ştiinţifice (congrese, conferinţe, workshop-uri, competiţii studenţeşti etc.)" s-a reunit la sediul AFER (sala 0218 din cadrul Academiei de Studii Economice din Bucureşti).

In cadrul acestui eveniment dezbaterile au fost organizate pe patru secțiuni.
Una dintre acestea s-a numit “Vectorii interni şi externi ai dezvoltării economice şi sociale”, fiind moderată de prof. univ. dr. Gheorghe ZAMAN, MCA, prof. univ. dr. Valentina VASILE, conf. univ. dr. Adriana GIURGIU, dr. Constantin BOŞTINĂ.

hh4

In cadrul acestui eveniment dezbaterile au fost organizate pe patru secțiuni.
Una dintre acestea s-a numit “Interfața economiei României cu globalizarea și integrarea”, fiind moderată de prof. univ. dr. Gheorghe HURDUZEU, prof. univ. dr. Dumitru MIRON, dr. Napoleon POP.