EVENIMENTE

Evenimente desfășurate de către comunitatea AFER

m6

l5

22-23 noiembrie 2018
Asociaţia Facultăţilor de Economie din România a sărbătorit „Ziua universitarului economist” și „Ziua economiștilor”.
Cu această ocazie s-au desfăşurat şedinţele departamentelor din cadrul AFER.
Departamentul “Dezvoltare curriculară şi asigurarea calităţii în procesul didactic şi de cercetare ştiinţifică" s-a reunit în sala Virgil Madgearu a Academiei de Studii Economice din Bucureşti.

p2

22-23 noiembrie 2018
Cu această ocazie s-au desfăşurat şedinţele departamentelor din cadrul AFER.
Departamentul “Organizare evenimente ştiinţifice (congrese, conferinţe, workshop-uri, competiţii studenţeşti etc.)" s-a reunit la sediul AFER (sala 0218 din cadrul Academiei de Studii Economice din Bucureşti).

22-23 noiembrie 2018
Cu ocazia „Zilei universitarului economist” și a „Zilei economiștilor”, sub semnul Centenarului Marii Uniri, Asociația Facultăților de Economie din România (AFER), Asociația Generală a Economiștilor din România (AGER) și Societatea Română de Statistică (SRS), cu sprijinul Academiei de Studii Economice din București, au organizat Forumul Național al Economiștilor din România cu tema „Unicitatea proiectului de țară - condiție a eficienței și sustenabilității dezvoltării economice și sociale a României”.
In cadrul acestui eveniment dezbaterile au fost organizate pe patru secțiuni.
Una dintre acestea s-a numit “Vectorii interni şi externi ai dezvoltării economice şi sociale”, fiind moderată de prof. univ. dr. Gheorghe ZAMAN, MCA, prof. univ. dr. Valentina VASILE, conf. univ. dr. Adriana GIURGIU, dr. Constantin BOŞTINĂ.

hh4

22-23 noiembrie 2018
In cadrul acestui eveniment dezbaterile au fost organizate pe patru secțiuni.
Una dintre acestea s-a numit “Interfața economiei României cu globalizarea și integrarea”, fiind moderată de prof. univ. dr. Gheorghe HURDUZEU, prof. univ. dr. Dumitru MIRON, dr. Napoleon POP.